Vorm on norm?

Graafikanäitus:

Tallinna Ülikooli Tallinna galeriis (05.2019 – 09.2019)
Tallinna Ülikooli kohvikus “Oaas” (10.2019 – 05.2021)

Vormimuutustega toimetulek on keskkonnaga kohastumus. Inimese eeliseks on vabadus valida vormis ja vormitu oleku vahel, vormi muuta või normeeritud keskkonda vahetada. Kas see on normaalne?

Left ImageRight Image

Inspiratsiooni teosele andis iluaiandus, mis tekitas esteetilise küsimuse, mida peetakse ilusaks – kas väetatud ja pügatud dekoratiivtaime või piiranguteta keskkonnas kasvanud puud? Ühe ja sama liigi vorm võib sõltuvalt eesmärgist oluliselt erineda, kõik oleneb sellest, mida me võrselt ootame ja kus ta kasvab. Loodusele omane originaalsus ja mitmekesisus ilmneb igas isendis, vormi määrab ära keskkond.

Kas vorm on norm?

Teos kannab endas eksistentsiaalset olemuse ja näivuse küsimust, mis tekkisid läbi hariduse ja kasvatuse mõtestamise. Iga unikaalne isend on vastasmõjus keskkonnaga.

Kumb kumba mõjutab?

Left ImageRight Image
Left ImageRight Image

Kas tegelik on see, mis vaatajale paistab või see, mida vaatajale paista lastakse? Kas kõik on kohe pealtnäha nähtav või on veel midagi peidus? Kuidas mõjutab vaatlejat või vaadeldavat keskkond? Missuguseks vormib meid kool ja missuguste normidega me elus peame arvestama? Kas vorm on norm? Mida peab ühiskond on normaalseks, kuhu tõmmata piir esteetikas? Kas juhinduda sotsiaalsete heakskiidetud tavade järgi või on lummavam metsik olemus ja isekasvamine?

Vaata ja sa näed kaugemale!

Vorm on norm? 2019, segatehnika, á 62,5 x 45 cm, raamitud, klaasitud

error: © Copyright
Ostukorv0
Ostukorv on tühi
Jätka ostlemist
0