Valmista ise paberit!

Taaskasuta vanapaberit ja tee sellest käsitööpaber, mida saad kasutada teistes kunstiprojektides, näiteks õnnitluskaartide või jõulukaartide valmistamisel.

Vaja läheb: vanapaber, saumikser, anum paberi leotamiseks ja purustamiseks, vesi, spetsiaalne võrguga raam või vett läbilaskev õhuke sile riie, vett imav sile riie.

  1. Võta anum ja sinna sisse rebi taaskasutuseks mõeldud paber väikesteks, umbes poole tikutopsi suurusteks või väiksemateks tükkideks.
  2. Vala tükikeste peale kuum vesi ja purusta paberitükid saumikseriga rohkes vees (külma vee kasutamisel jäta tükid enne purustamist vette mõneks ajaks ligunema). Õhukese paberi saamiseks mikserda kauem ja lisa rohkem vett.
  3. Võta spetsiaalne võrguga raam või laota vett imav riie koos vett läbilaskva riidega kandikule või mõnele muule tugevale alusele ja tõsta selle peale purustatud paberimass.
  4. Liiguta massi käega, nii et paberikiud läheksid liikvele ning tekiks ühtlase paksusega kiht.
  5. Pressi üleliigne vesi välja ja pööra raam kiire liigutusega tagurpidi siledale alusriidele kuivama. Ole ettevaatlik, märg mass võib kergelt laiali pudeneda.
  6. Jäta paber kuivama ja ära seda liiguta enne, kui sinu paber on täiesti kuiv. Kuivamine võtab aega 1 ööpäev. Kuivamise kiirendamiseks võid oma paberit föönitada või triikida läbi riide.
error: © Copyright
Ostukorv0
Ostukorv on tühi
Jätka ostlemist
0